Doplňky

KLIKY

2Kromě okenních klik dESIGN+  v nabídce klika secustic s klíčkem nebo odnímatelná.Klika dESIGN+ byla vyvinuta ve spolupráci s rakouským projektovým studiem KISKA a najdete ji výhradně pod značkou Oknoplast.

 

 

Snížený balkonový práh WINSTEP

winstep-aluModerní řešením vchodu na terasu, díky své minimální výšce 2cm, výška standardního prahu je 7cm, dodáváme v provedení PVC nebo hliník.

 

 

 

VĚTRÁKY

higrosterowany_2Jsou vhodné do vlhkých domů, kde zajišťují neustálou cirkulaci vzduchu bez nutnosti větrání. Stěny se díky tomu vysušují a snižuje se riziko tvoření plísní. Vybrat si můžete hygroskopické větráky, které automaticky regulují průtok vzduchu na základě aktuální míry vlhkosti. Další možností jsou tlakové větráky, díky kterým můžete ručně nastavit množství propouštěného vzduchu. Zajišťují cirkulaci vzduchu v místnosti bez ohledu na změny vlhkosti a tlaku. Jejich využití je vhodné v místnostech, kde se používá otevřený plamen (např. plynové bojlery, plynové ohřívače ústředního topení a pod.).

 

multi_power_proluxSKRYTÉ PANTY

zaručují jedinečný vzhled okna bez zhoršení jeho statiky. Zlepšují těsnost okna, usnadňují čištění, jakož i montáž prvků ovládání žaluzií, rolet nebo okenic. Technické a funkční řešení vyvinuté na základě kování Maco Multi-Matic. Dostupné jsou v oknech Platinium Evolution, Winergetic a Koncept pod názvem Multi Power. Pro okenní systém Prolux využíváme skryté panty Winkhaus Prolight.

 

 

 

 

 

ColorFULL

IMG_92555_znak_wodny_oknoplast kopiaOkna Prolux a Platinium Evolution v dostupnosti s technologii ColorFULL. Renolitovou fólií s dekorem dřeva jsou pokryty i ty části profilu, které uvidíte až po otevření okenního křídla. Italský stavební portál edilportale ocenil colorfull jako „Nejlepší produkt“ během milánského veletrhu Made Expo 2012.

 

 

 

 

ORNAMENTÁLNÍ SKLA

szyby_ornamentowepropouštějí světlo, ale přitom zaručují intimitu všude tam, kde si to přejete. Proto jsou využívány zejména v koupelnách, ale například i ve dveřích. Vrstva oxidů ušlechtilých kovů rozprašovaná na povrchu skla zvyšuje izolační vlastnosti skla a zároveň redukuje tzv. efekt špinavých záclon. V nabídce různé vzory

 

 

 

 

 

DEKORAČNÍ MŘÍŽKY

wewnatrzszybowemeziskelní a nalepovací. Hliníkové meziskelní mřížky jsou dostupné ve čtyřech základních šířkách (8, 18, 26 a 45 mm), v dekorech dřeva i v barvách RAL. Mohou být ohýbané do oblouků, případně spojené v různých úhlech. Plastové nalepovací mřížky jsou dostupné ve třech základních šířkách (25, 40 a 55 mm) a jejich barevnost je sladěna s okny.

 

 

 

 

 

 

POSUVNÉ OKNO

okno-przesuwneOkno šetří prostor a nevyžaduje přemísťování věcí či nábytku v místnosti. Snadné otevírání, díky vodícím lištám. Pro ušetření prostoru vhodné zejména do kuchyně.

 

 

 

 

 

SÍTĚ PROTI HMYZU

Ideální řešení v letním období. V nabídce najdete sítě ze skelného vlákna potažené plastem pro dlouhou životnost s hliníkovým rámem, které jsou provedeny v dekorech dřeva či barvách RAL. Kvalitní rám zaručuje trvalé vypnutí síťoviny a odolává nepříznivým klimatickým podmínkám. Síť je možné na zimu odmontovat a kdykoli snadno znovu nasadit. Montáž je vhodná i na balkonové dveře.

 

 

 

 

 

Trojsklo 4 Xglass

Zlepšenou tepelnou izolaci (Ug = 0,5 W/m²K) – skleněné tabule s moderními nízkoemisnými povlaky snižuje tepelné ztráty.

Vyšší propustnost světla -vysoká hodnota koeficientu propustnosti sluneční energie pro změnu umožňuje získávání tepla na ohřívání interiéru

Vylepšenou zvukovou izolaci.

Možnost realizace velkých prosklených ploch

Trojsklo 4 Xglass najdete ve standardní výbavě oken Winergetic Premium a Platinium Evolution.

WARMATEC

warmatecDistanční rámeček Warmatec  je izolační rámeček pro zlepšení tepelné izolace okna. Snižuje vlhkost a rošení skla. Dostupný v barvách barvách černé, hnědé a šedé je vyrobený ze dvou materiálů, dolní část je z ušlechtilé oceli a horní z plastu. Warmatec je možné aplikovat ve všech druzích oken Oknoplast.

 

 

 

 

TĚSNĚNÍ

uszczelkiNa druhu okna závisí počet těsnění, které jsou vyrobeny z materiálů EPDM, TPE a vyznačují se vysokou odolností vůči nepříznivým atmosférickým vlivům, vlhosti, vodní páře nebo UV záření, udržují vysokou pružnost i při extrémním výkyvu teplot. Dostupné jsou ve třech barvách černé, hnědé a šedé, díky čemu je barevnost těsnění esteticky sladěna s barvou okna.

 

 

 

 

 

Kování ve třídě RC1 a RC2

rc2U domů se zvýšeným rizikem vloupání je vhodné znásobit ochranu přídavnými bezpečnostními prvky v souladu s evropskou normou, která vymezuje třídy odolnosti proti vloupání RC, čím vyšší třída, tím větší je míra zabezpečení. V případě třídy RC1 jsou v okně montovány dodatečné prvky kování (bezpečnostní uzávěry) pro zajištění každého rohu okenního křídla, přičemž klika je vybavena klíčem. Třída RC2 stanoví nároky na zvýšené zabezpečení v případě nísilného vniknutí šroubovákem, kleštěmi nebo páčidlem. Kromě zajištění každého rohu a kliky s klíčem vyžaduje navíc zasklení bezpečnostních skel P4 a vlepené zasklívací lišty. Skla proti vloupání se vyrábějí plošným spojením dvou skleněných tabulí tloušťky 4 mm a dvou (P2) nebo čtyř (P4) vrstev fólie PVB. Kalené sklo a vrstvy folie jsou odolné proti vícenásobnému úderu a zajišťuje ochranu před ostrými střepy po rozbití okna. Sklo je tak značně odolnější proti prasknutí. Pokud přece jen dojde k jeho rozbití, rozpadne se na malé tupé střepy, které nezpůsobí řezná poranění.

 

 

SPACE BLOCK

space_blockinovace izolačně-tepelných vlastností okna je spojení dvou termických bariér – vrstvy polyuretanové pěny v křídle a aerogelu v rámu. Díky tomu vyrábí Oknoplast okna Winergetic Premium Passive, které splňují kritéria pro pasivní stavby, což certifikátem potvrdil i renomovaný německý institut ift Rosenheim.

 

 

 

 

HLINÍKOVÉ KRYTY

nakladka2pro zvýšeení odolnosti oken si můžete vybrat možnost opláštění venkovní částí plastového profilu hliníkovými kryty, které pohlcují teplo vznikající při nadměrném nahřívání na sluneční straně, což chrání profil před poškozením a deformací. Hliníkové kryty jsou dostupné v oknech Koncept a Winergetic Standard.

 

 

 

 

 

TWIN FIT 

Twin FIT je kování, které je možné dodat do štulpových oken (v oknech s pohyblivým sloupkem), který umožňuje sklopení dvou křídel současně za pomocí jedné kliky. Usnadňuje to větrání domácnosti bez nutnosti otevření okenních křídel.

 

 

 

 

 

Zavírání WIN CLIC

Tento systém s elegantním hliníkovým madlem umožňuje zaklapnout balkonové dveře z venku a chrání před průvanem.

 

 

2014 © HV System Plus s.r.o.